У Вишгороді з’явилась скульптура королеви

У приміщенні Вишгородської міської ради відбулася урочиста передача скульптури «Анна Ярославна. Королева Франції» до колекції Вишгородського історико-культурного заповідника.

Повідомляє сайт ВИШГОРОД СЬОГОДНІ з посиланням на КОДА.

Меру Вишгорода Олексію Момоту й директору ВІКЗ Владі Литовченко модель пам’ятника передали особисто автори – скульптори, засновники культового мистецького фестивалю «Anne De Kiev Fest» Костянтин Скритуцький і Федір Баландін, а також голова ГО «Чотири Королеви» Марина Соловйова.

Отримання такої скульптури – знакова подія, яку зокрема відвідали керманич Вишгорода Олексій Момот і секретар міської ради Тетяна Бражнікова. Вони привітали місто й Вишгородський заповідник із цінним надбанням. Відвідали захід також представники депутатського корпусу міської ради.

«Надзвичайно приємно, що Вишгород став п’ятим містом у світі, де буде встановлено скульптурний образ Анни Ярославни, – зазначив Олексій Момот. – Два пам’ятника доньці Ярослава Мудрого і матері французького короля Філіпа І знаходяться у французькому місті Санліс. Один із них був встановлений у XVII ст., а другий – 2005 року. Київський пам’ятник видатній українці встановили в листопаді 2016 року на Львівській площі».

«Для Вишгорода Анна Ярославна, як і для світової історії, – видатна постать, – додала Тетяна Бражнікова. – Можливо, тут ступала ніжка маленької княжни. Вишгород був другою й основною резиденцією батька Анни – Ярослава Мудрого. Тут він писав першу конституцію України-Русі – «Руську правду». Тому не випадково саме Вишгород автори пам’ятника обрали після того, як презентували його в Києві й Санлісі. Тепер гіпсову скульптуру Анни Ярославни архітектори передають Вишгородському історико-культурному заповіднику».

Із важливою для міста подією присутніх привітала директор ВІКЗ Влада Литовченко, зазначивши, що українська королева Франції славилася красою, розумом і освіченістю: «Вона виросла при княжому дворі в Києві, вчила грамоту, історію, іноземні мови, малювання, вільно читала кількома мовами, писала кирилицею і глаголицею, відрізнялася впертістю й силою характеру. Вишгородському заповіднику дуже почесно прийняти таку роботу, адже Анна Ярославна – знакова й одна з найцікавіших для України особистостей. Чому саме Вишгород обрано «резиденцією» цієї прекрасної скульптури? Ярослав Мудрий тримав Вишгород своєю основною резиденцією, і саме у Вишгороді 20 лютого 1054 року закінчив своє земне життя. Тож символічно, що юна княжна Анна через тисячу років «ступить» на землю свого великого батька».

Сказав добрі слова в честь важливої події й освятив скульптуру королеви Анни настоятель храму Святого Рівноапостольного Князя Володимира, протоієрей Богдан Николин. Усім присутнім він побажав благополуччя, щастя й довголіття.

Автори пам’ятника сподіваються, що влада міста знайде можливість встановити в місті бронзову скульптуру королеви Анни. Марина Соловйова наголосила, що завдяки розвитку культури Україна стане ще ближчою до Європи.

«Все, що я хотів сказати, я сказав своєю роботою» – промовив скульптор Костянтин Скритуцький. На думку авторів пам’ятника, фігура маленької Анни символізує, що кожна маленька українка в майбутньому може стати королевою, а поява в древньому українському місті пам’ятника Анні Ярославні – це ще один факт, що Україна не йде в Європу, а повертається в неї.

 

 

НОВИНИ РАЙОНІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Баришівського району

новини Білоцерківського району

новини Богуславського району

новини Бородянського району

нновини Бориспільського району

новини Броварського району

новини Васильківського району

новини Володарського району

новини Вишгородського району

новини Згурівського району

новини Фастівського району

новини Іванківського району

новини Кагарликцького району

новини Красятицького району

новини Макарівського району

новини Миронівського району

новини Обухівського району

новини Переяслав-Хмельницького району

новини Рокитнянського району

новини Києво-Святошинського району

новини Сквирського району

новини Ставищенського району

новини Таращанського району

новини Тетіївського району

новини Яготинського району